Rovné vlasy jsou dokonale hladké. Z toho důvodu po nich touží velké množství žen. Problém je ale trochu v tom, že pokud je nemáte v genech, pravidelné žehlení vlasů může vaše lokny poškodit. Existují nějaké další tipy, jak mít vlasy rovné? A jak o přirozeně rovné vlasy správně pečovat?
Rovné vlasy jsou mezi ženami velmi žádané. Nejen, že působí za všech okolností šik. Ve srovnání s kudrnatými vlasy navíc nevyžadují skoro žádnou speciální péči. Jejich majitelkám se stačí ráno probudit, pročísnout je hřebenem a mohou jít klidně na nákup, či do práce.
S tím, jak jdou technologie neustále kupředu, spatřila světlo světa žehlička na vlasy. Všechny ale máme (minimálně zprostředkovanou) zkušenost s tím, jak dokáže časté působení vysokých teplot vlasy poničit. Takže ne vždy je rovnání vlasů žehličkou ten nejlepší nápad.
Existují ale k žehličce na vlasy nějaké přijatelné alternativy?
💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů
✅ jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅ zkušenosti ostatních
✅ porovnání cena/výkon
Jak na rovné vlasy?
Úplně nejlepší podmínky mají ženy, které se s rovnými vlasy už narodily. Další variantou, která je dostupná i ženám, které mají jiný typ vlasů, je již zmíněná žehlička na vlasy. Je ale potřeba dodat, že je nutné vědět, jak by se měla správně používat. V opačném případě čekejte víc škod než užitku.
Pokud si chcete rovnat vlasy žehličkou, vždy používejte co nejnižší teplotu. Je sice skvělé, že výrobci ji umožňují nažhavit i na opravdu vysoké teploty. Extrémní působení tepla vám však vlasy v dlouhodobém horizontu doopravdy zničí. Proto raději žehlete po menších pramenech a déle. Zdraví vašich vlasů vám za to jednoznačně stojí. Před žehlením také nezapomínejte na aplikaci spreje, který chrání vlasy před nadměrným působením tepla.
Jak mít rovné vlasy bez žehličky?
Pokud žehličku na vlasy z nějakého důvodu nemáte, nemusíte si pro ni okamžitě utíkat. Vlasy lze narovnat i bez působení tepla.
Zkuste:
- Vysoušení vlasů kartáčem a fénem za působení studeného vzduchu
- Používání produktů pro rovné vlasy
- Spaní s mokrými vlasy (to ale úplně nedoporučujeme, navíc, u vlnitých vlasů by mohl být výsledek přesně opačný)
- Si po umytí učesat vlasy
- Zábal z kokosového, arganového nebo makadamového oleje (i když u toho není garantován hladký výsledek, vaše vlasy budou minimálně vyživené)
V čem se liší péče o rovné vlasy?
Rovné vlasy nemusí být tak porézní. Z toho důvodu mohou mít větší sklon k maštění. Jejich majitelky mohou mít chuť umývat si vlasy každý den. Z našeho úhlu pohledu je ale mnohem lepší nechat vlasy pořádně zmastit a umýt je až po delší době. Toto chování by mělo přispět k tomu, že klesne frekvence jejich umývání. (Pro představu, v našem osobním případě se s touto metodou povedlo snížit frekvenci umývání vlasů na jednou, maximálně dvakrát týdně.)
Rovné vlasy také mohou postrádat objem. Z toho důvodu by ženy, které rovné vlasy mají, neměly používat výrobky, které vlasy zatěžují. Při aplikaci masek a kondicionérů se navíc tyto kosmetické přípravky nedávají až k hlavě. Opět by totiž mohly podpořit mastný vzhled vlasů.
Aby byly vlasy hezky upravené, je potřeba je česat. Jen tak totiž jejich rovná struktura dokonale vynikne. V případě potřeby se hodí mít v koupelně sprej, který podpoří objem a dodá rovným vlasům nějakou strukturu.
Šampon na rovné vlasy
Nejlepší šampon pro rovné vlasy je ten, který je jemně zbaví nečistot, ale zároveň je nezatíží. To většinou umí šampony, které jsou speciálně navržené pro potřeby přirozeně rovných vlasů. Typ šamponu se ale může lišit v závislosti na tom, jestli se odbarvujete, nebo máte vlasy hodně poškozené. V takovém případě vám nejlépe poradí váš kadeřník.
Určitě také nezapomínejte na:
- Kondicionér pro rovné vlasy
- Sérum na vlasy
- Vlasové masky
Aby se vlasy neumývaly příliš často, přichází v úvahu mít v koupelně suchý šampon, který odstraní nadbytečnou mastnotu od kořínků. Myslete ale na to, že nadměrné používání suchých šamponů může vést k ucpávání vlasových folikul atd.
Také můžete vyzkoušet dlouhodobé užívání doplňků stravy na vlasy, které podpoří jejich krásu a růst.
💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů
✅ jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅ zkušenosti ostatních
✅ porovnání cena/výkon
Jmenuji se Šárka Nesvadbová, je mi 53 let a delší dobu jsem bojovala s lámavými vlasy, roztřepenými konečky a celkově mé vlasy postrádaly šmrnc a lesk. Vyzkoušela jsem nejprve kosmetiku z televizních reklam, ale výsledky nebyly z mého pohledu dostatečné. Vše vyvrcholilo tím, že mi před nějakým časem začaly abnormálně padat vlasy. A tak jsem zoufalá začala pátrat, co by mohlo pomoci mým vlasům. Po několika konzultacích s lékaři a i s odborným trichologem jsem se na doporučení vydala cestou edukace a testování různých přípravků pro vnější i vnitřní užití, které mají složení a účinnost, jenž splňuje očekávané parametry = výživa vlasů, podpora růstu vlasů, zmírnění vypadávání, růst nových vlasů. Neodmyslitelným efektem některých přípravků je i pevnost a zdravost nehtů a výživa pokožky. Vzhledem k tomu, že mám skvělou vlastní zkušenost, dokázala jsem pomoci i spoustě svých známých. Edukaci se věnuji již mnoho let, znám vyšší desítky (dnes už možná stovky) příběhů, a proto jsem se rozhodla začít psát tento web, kde bych ráda své zkušenosti a poznatky přenesla širšímu publiku. Těm, kterým by to třeba mohlo také pomoci.