Péče o vlasy: 7 tipů, jak se o ně správně starat

Toužíte po krásných, dlouhých, plných a lesklých vlasech, které vám bude každý závidět, ale když se podíváte do zrcadla, to, co máte na hlavě, nejvíc připomíná vrabčí hnízdo? V tom případě nezoufejte. I když výsledek neuvidíte přes noc, správná pečující rutina vás může k tomuto vysněnému cíli časem přiblížit. Co pro to ale máte udělat?

péče o vlasy

Možná se samy sebe neustále ptáte, jak je možné, že některé ženy mají nádherné a bujné kadeře, zatímco vy se stále trápíte s řídkou a suchou slámou na hlavě, ze které nejde udělat žádný pořádný účes. Dost možná ale máte opačný problém a vaší největší komplikací jsou buď poškozené a lámavé vlasy, nebo nadměrná mastnota u kořínků, kvůli které si je musíte každý den mýt.

I když v těchto případech vlasy potřebují ke svému prospívání něco trochu jiného, existuje několik základních pravidel, kterých by se měla při péči o ně držet každá z nás. Teprve poté se může kvalita vlasů postupem času zlepšit, takže se začnete cítit sebevědoměji a ženštěji.

Už vás ale nebudeme déle napínat a na jednotlivé kroky správné péče o vlasy se společně zaměříme níže.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Výživa vlasů

I když si možná myslíte, že výživou vlasů myslíme tu, která se aplikuje zvnějšku, opak je pravdou. Aby měly vlasy dobrý základ, vyžadují, abyste vitamíny, bylinky, minerály a další důležité látky přijímaly především vnitřně.

Jelikož se řada látek navzájem podporuje ve svých pozitivních účincích, vyzkoušejte dlouhodobé užívání vícesložkových doplňků stravy na vlasy, z jejichž komplexního složení bude těžit i pokožka s nehty. Na zadní etiketě se snažte najít především vitamín E, vitamíny skupiny B, přesličku rolní, kopřivu dvoudomou, pivovarské kvasnice, zinek a mnoho dalších látek, které chrání buňky před předčasným poškozením, podporují vznik nových a pomáhají omezovat vypadávání vlasů.

správná péče o vlasy

Správný šampon a kondicionér

Další důležitý bod, který by se neměl ignorovat, představují kvalitní šampony a kondicionéry, které používáte při pravidelném mytí. Zapomeňte však na to, že na vlasy dáte nějaký šampon s drogerie, který obsahuje agresivní chemii. Místo toho si zvolte přírodní šampon a kondicionér bez sulfátů, který obsahuje výtažky z bylinek a vitamíny.

Rozhodně nešlápnete vedle, když v jejich složení budete hledat kofein, kurkumu, šťávu z aloe vera, extrakt z konopí, extrakt z kopřivy dvoudomé, mátu a podobně. Po aplikaci kondicionéru na vlasy pak nezapomeňte počkat po dobu několika minut, aby mohl dostatečně dlouho působit.

Pozor na teplo!

Velkým hříchem, který vlasy viditelně poškozuje, je častý tepelný styling, během kterého nepoužíváte ochranu vlasů a volíte při něm vysoké teploty. (To, že žehličku můžete rozpálit na maximum neznamená, že byste měli tuto teplotu používat.)

Pokud si chcete fénovat vlasy, nikdy to nedělejte ve chvíli, kdy z nich odkapává voda. Místo toho je zabalte na několik minut do ručníku z mikrovlákna a počkejte, až z nich vstřebá přebytečnou vlhkost. Také si pořiďte kvalitní ochranný sprej proti působení tepla a nebojte se ho použít.

Česání

Ani česání vlasů není úplně bez rizika. Jednou z hlavních zásad je co nejméně časté česání. Proč? Protože česání vlasy poškozuje. Pokud navíc máte zacuchané konečky, vždy nejprve rozčesejte je, a teprve poté rozčesejte vlasy po celé jejich délce. Také se snažte vybírat šetrnější hřebeny a kartáče z vláken, která se dovedou přizpůsobit vašim vlasům, ne naopak. (Dobré jsou například přírodní štětiny a pružné plastové zuby.) Vlasy nikdy nečesejte, když jsou ještě mokré, protože jsou v té chvíli nejzranitelnější.

Frekvence mytí

Každodenní mytí vlasů pro ně není ani trochu prospěšné. V ideálním případě se tedy snažte snížit jeho frekvenci alespoň jednou za dva až tři dny. Postupem času možná s tímto postupem dospějete k tomu, že se vaše vlasy přestanou samovolně tolik mastit a nakonec vám bude stačit, když si je budete mýt jednou za týden. Při mytí se také snažte volit teplou, nikoliv horkou vodu a šampon aplikujte pouze ke kořínkům. V průběhu oplachování pak samovolně steče do délek, což k jejich očištění mnohdy bohatě stačí.

jak pečovat o vlasy

Olej

Zničené a suché konečky a délky můžete srovnat do latě, když si alespoň jednou týdně (před mytím) uděláte olejový vlasový zábal, který necháte působit alespoň 30-60 minut pod ručníkem/koupací čepicí. Pro tyto účely je jako stvořený olivový olej, arganový olej nebo kokosový olej. Experimentovat však můžete i s marulovým olejem.

Zastřihování konečků

Vaše vlasy nebudou nikdy vypadat dobře, když budete ignorovat nutnost jejich pravidelné profesionální úpravy. Jednou za tři měsíce se objednejte ke kadeřníkovi, který vás zbaví poškozených konečků a dá vlasům tvar. Vzhledem k tomu, že se zničené a poškozené konce nebudou neustále lámat, nebude docházet k samovolnému zkracování vlasů.

Co vlasům prospívá nejvíce?

Vlasům nejvíce prospívá kvalitní vnitřní výživa, o kterou se postarají vícesložkové přírodní doplňky stravy. Také je ale nezapomeňte kombinovat s přírodním šamponem a kondicionérem bez sulfátů, které dodají vlasům hebkost a sílu a podpoří jejich růst. V neposlední řadě také nezapomeňte aplikovat i další výše uvedené rady, které pomáhají předcházet zbytečnému poškozování vlasů, a které jim umožní, aby dokázaly naplnit svůj potenciál.

Přípravky na podporu růstu vlasů 💡 Srovnání TOP 10 přípravků na podporu růstu zdravých vlasů

✅  jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅  zkušenosti ostatních
✅  porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *